Dlaczego warto pisac bloga

Dlaczego warto pisac bloga

Dlaczego warto pisac bloga tekście czy potraktowanie tematu

Blogi stały się w ostatnich latach wyjątkowo popularne. Nie kojarzą się już, tak, jak niegdyś, tylko z internetowymi pamiętnikami, gdzie autor dzieli się swoim życiem i przemyśleniami. Mogą być wykorzystane na wiele sposobów. Owszem, mogą być formą pamiętnika, gdzie dajemy upust naszym myślom i emocjom, ale mogą także dotyczyć mody, filmów, które obejrzeliśmy i muzyki, której słuchamy. Dzięki nim możemy dzielić się, a także zachować zdjęcia i wspomnienia z wakacji, pochwalić się nowym nabytkiem, czy opisać działanie kremu, w którym pokładaliśmy wielkie nadzieje. Podejście do blogów stało się jednak dużo bardziej profesjonalnie. Ich twórcy zorientowali się, że dzięki blogom mogą promować swoja działalność, własną firmę.

Blogi stały się nie tylko sposobem na dzielenie się swoimi zainteresowaniami, ale też na zarabianie pieniędzy. Oczywiście nie warto z tego czynić głównego zadania bloga – ponieważ to, o czym piszemy nie będzie nas interesowało, wpadniemy w wir pisania pod kogoś, a ludzkie gusta są różne i często zmienne. Widać też, które tematy nas interesują, w jakich dziedzinach mamy rozległą wiedzę, a jakie są nam obce. Komentatorzy mogą wtedy zwrócić uwagę na błędy merytoryczne w tekście czy potraktowanie tematu po macoszemu. Bloga warto więc pisać dla siebie, można jednak liczyć, że, jeżeli stanie się popularny, będzie naszą wizytówką, uzupełnieniem naszej pracy.

Nasz blog to nasze miejsce w sieci, powinniśmy czuć się na nim swobodnie. Nawet jeżeli postanowimy kiedyś go porzucić – odnaleziony po latach może być dla nas zapisem dawnych chwil, pamiątką, dzięki której przeniesiemy się w przeszłość.

– autor artykułu