Jak zarobic na blogu

Jak zarobic na blogu

Żeby na blogu zarobić, musimy przyciągnąć czytelników. W jaki sposób? Możemy spróbować wzajemnego promowania – zamieszczania na swoim blogu odnośników i banerów do stron reklamowanych, w które ludzie klikną. Poza tym warto udzielać się też na innych blogach – jeśli właściciel uzna, że wasz blog jest interesujący, poleci go u siebie, a wasza popularność wzrośnie. Jeśli chcemy, by czytelnik znalazł nas przez wyszukiwarkę, powinniśmy tworzyć wpisy konkretne, na tematy, które wcześniej nie pojawiały się zbyt często.

Ważne by zatrzymać potencjalnego czytelnika. Jeśli więc ktoś trafi na naszego bloga, bo znalazł go szukając informacji o pielęgnowaniu włosów za pomocą oleju kokosowego, to może się poczuć rozczarowany, że cały blog dotyczy na przykład wędkarstwa. Ważne by wpisy były w miarę spójne, dzięki czemu przyciągną ludzi zainteresowanych akurat tą, konkretną tematyką.

Pisanie o wszystkim stworzy u czytelnika wrażenie, że piszemy o niczym. Robienie z bloga czegoś na kształt portalu na którym znajdzie wszystko mija się więc z celem, którym jest zarabianie na prowadzeniu bloga. Autor, który pisze konkretnie i poszerza wiedzę, staje się ekspertem w danej dziedzinie. Jeżeli na blogu pojawiają się reklamy, najlepiej jeżeli są to reklamy chociaż w jakimś stopniu zgodne z tematyką naszego bloga.

– autor artykułu